Po środki z PFRON bez wychodzenia z domu

Data: 14-01-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Po środki z PFRON bez wychodzenia z domu Osoby z niepełnosprawnością od 1 stycznia 2020 roku mogą elektronicznie składać wnioski o dofinansowanie, zarówno do turnusów rehabilitacyjnych, jak i do zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych za pośrednictwem Systemu SOW.

Darmowy System SOW (sow.pfron.org.pl), za którego pośrednictwem można ubiegać się o dofinansowanie ze środków PFRON, dostępny jest 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.
Jedyne, co jest potrzebne to:
- dostęp do Internetu,
- aktywne konto w Systemie SOW,
- posiadanie Profilu Zaufanego, który można potwierdzić w wielu instytucjach użyteczności publicznej  oraz on-line na stronach dziesięciu różnych banków - zobacz, jakie to proste:
https://www.youtube.com/watch?v=OnHWBuFV_bY&feature=youtu.be

(Profil Zaufany można również potwierdzić w Starostwie Powiatowym w Pile w Biurze Obsługi Mieszkańców, przy alei  Niepodległości 33,35 w Pile).    
Osoby zainteresowane elektronicznym złożeniem wniosku mogą również skorzystać z kreatora, który usprawnia proces składania wniosku:
https://sow.pfron.org.pl/wnioskodawca/kreator

Więcej szczegółowych informacji można także uzyskać kontaktując się z bezpłatną infolinią: 800 889 777 (czynną w dni robocze w godz. 9:00-17:00).
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group