Data: 30-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Znamy najlepszych anglistów wśród uczniów szkół średnich prowadzonych przez Powiat Pilski Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Pile był organizatorem XII Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego, którego finał odbył się 23 kwietnia.

Wzięło w nim udział 23 uczniów z 8 szkół powiatu pilskiego, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach szkolnych.
Konkurs składał się z części pisemnej i ustnej, w której należało przedstawić prezentację na wybrany temat. Do ścisłego finału awansowało 6 najlepszych.

W tym roku I miejsce zdobyła Gabriela Oprzałkowska z I LO w Pile, II miejsce - Franciszek Sadłowski z LOMS w Pile, a III miejsce - Amelia Pluta z Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Pile. Jury przyznało również trzy wyróżnienia. Otrzymali je: Maksymilian Waśko z ZS im. Stanisława Staszica w Pile, Aleksander Szatanik z ZSB w Pile oraz Jagoda Rujner z I LO w Pile. Wielkie gratulacje!

Nagrody ufundowali sponsorzy, Rada Rodziców oraz Powiat Pilski.

Koordynatorzy konkursu: Małgorzata Ochodek, Joanna Mockało.