Wspólna lekcja ekonomii dla uczniów szkół średnich

Data: 19-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

wykłady dotyczyły rodzajów podatków i ich znaczenia dla budżetu
W Centrum Powiatowym Iskra w Pile odbyła się kolejna lekcja otwarta, tym razem w ramach „Cyklu otwartych lekcji z ekonomii".

Wykłady dotyczyły znaczenia i rodzajów podatków oraz ich wpływu na budżet państwa oraz porównania systemów podatkowych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Przy tej okazji uczniowie poznali terminologię związaną z podatkami w języku angielskim. W celu utrwalenia wiedzy, uczniowie uczestniczyli w grze edukacyjnej.Organizatorem lekcji był Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile z dyrektor Magdaleną Michalską.
W lekcji wzięli udział nauczyciele i uczniowie m.in. z  I Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Budowlanych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Gastronomicznych, Zespołu Szkół przy Teatralnej oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Wśród gości obecna była Maria Kaczorowska, nauczyciel, doradca kształcenia zawodowego CDN w Pile.