Łącznik między budynkami szpitala w Wyrzysku otwarty!

Data: 03-04-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

dzięki nowemu łącznikowi liczba łóżek wzrosła do 60 W Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku zakończyła się budowa łącznika między budynkami szpitala. Dzięki tej inwestycji powstało więcej sal do rehabilitacji pacjentów. Łącznik ułatwił także przemieszczanie się chorych i personelu.

O budowie łącznika mówiono już od ponad 20 lat. Ale dopiero niedawno stał się on faktem.

W ubiegłym roku w ramach projektu „Rozwój Szpitala Powiatowego w Wyrzysku Sp. z o.o. w kierunku Rehabilitacji Leczniczej oraz Opieki Długoterminowej. Likwidacja barier architektonicznych poprzez budowę łącznika między budynkami szpitala. Zakup nowoczesnego sprzętu rehabilitacyjnego" pozyskano rządową dotację w wysokości 1,6 mln , która pozwoliła zrealizować tę inwestycję. Kosztowała łącznie 2 mln zł, w tym 400 tysięcy to środki budżetu Powiatu Pilskiego.

Łącznik był niezwykle potrzebny. Dzięki niemu zwiększyła się liczna sal do rehabilitacji oraz łóżek do 60, poprawiła się komunikacja między oddziałami. Zakupiono także nowy sprzęt do rehabilitacji pacjentów dzięki pozyskanym 3,5 mln zł środkom unijnym.
- Pozwoliły one zmodernizować szpital i poczynić ważne inwestycje, które zapewniają bezpieczeństwo  pacjentom. Nasza lecznica w ostatnich latach zmieniła swój profil. To dzisiaj jedna z wiodących placówek w Polsce w rehabilitacji neurologicznej, a jakość świadczonych usług jest na najwyższym poziomie - mówi Almuetaz Bellah Nasrullah, dyrektor ds. lecznictwa Szpitala Powiatowego w Wyrzysku.

- To nie koniec dobrych wieści! Mamy już konkretne plany i projekty dotyczące kolejnej rozbudowy Szpitala Powiatowego w Wyrzysku i stworzenia w tym miejscu rehabilitacji także na świeżym powietrzu w okolicznym parku szpitala. Dzisiaj wykonaliśmy kolejny historyczny krok w rozwoju lecznicy. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tych projektów, a przede wszystkim pracownikom szpitala, którzy codziennie oddają swoje serce, by zapewnić pacjentom opiekę na najwyższym poziomie - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.