Dni otwarte w Powiatowym Centrum Innowacji Technologicznych

Data: 05-03-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

nowe centrum służy do praktycznej nauki zawodów W piątek 8 marca oraz w sobotę 9 marca zapraszamy mieszkańców, uczniów i rodziców na Dni Otwarte do nowego Powiatowego Centrum Innowacji Technologicznych przy Ceglanej 2 w Pile.

Przygotowaliśmy wiele atrakcji: pokaz programowania klocków LEGO, pracę drukarek 3d, ładowanie akumulatorów, ustawianie świateł w samochodach i wiele innych.
To najnowsza i największa inwestycja Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile, na którą pozyskaliśmy rekordowe dofinansowanie unijne w historii naszego samorządu, blisko 24 mln zł. Całość kosztowała ponad 28 mln zł.

- Centrum służy do praktycznej nauki różnych zawodów i jest świetnie wyposażone w urządzenia, które posiadają nowoczesne przedsiębiorstwa. Urządziliśmy tu 26 różnych pracowni, m.in. elektroniki, obróbki mechanicznej, informatyki, projektowania, mechatroniki samochodowej, robotyki oraz automatyki. To jedyna taka placówka w północnej Wielkopolsce – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Zapraszamy.