TERMOMODERNIZACJA BUDYNKU PRZY AL. WOJSKA POLSKIEGO 49 B W PILEO projekcie:

NR UMOWY POŻYCZKI: 388/U/400/300/2017 z dnia 27.09.2017 r.
OKRES ZAWARCIA UMOWY: od 27-09-2017r. do 22-03-2027r.
TERMIN REALIZACJI PRZEDSIĘWZIĘCIA: 20.10.2017 r.
CAŁKOWITA WARTOŚĆ POŻYCZKI: 1 968 882,69 zł
UMORZENIE – 25%

Przedsięwzięcie pn.: „Termomodernizacja budynku przy Al. Wojska Polskiego 49 B w Pile” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - www.wfosgw.poznan.pl

Cel projektu:

W wyniku realizacji projektu planuje się zmniejszenie zużycia energii w budynku o 15%.

Projekt polega na:
  • Ociepleniu ścian,
  • Wymianie stolarki okiennej i drzwiowej,
  • Ociepleniu stropodachu,
  • Oraz modernizacji wewnętrznej instalacji c.o.

Powiat zrealizował kolejną proekologiczną inwestycję

Budynek przy al. Wojska Polskiego 49B w Pile, który zarządzany jest przez Powiat Pilski od 14 lat, zyskał w końcu nową jakość, a najemcy lepszy komfort pracy i znaczne oszczędności energii. Wartość przeprowadzonych tu robót wynosi blisko 2 miliony złotych.

- Ten budynek powstał w 1985 roku, a Powiat otrzymał go na własność osiemnaście lat później. Czas zrobił swoje i obiekt, żeby na nowo stał się atrakcyjny dla najemców, musiał zostać zrewitalizowany. Pożyczkę na jego termomodernizację, dzięki złożonemu przez Powiat Pilski wnioskowi, przekazał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Cała kwota ma zostać rozliczona już do końca listopada. Dzięki temu, że inwestycja ma walor ekologiczny, realne jest umorzenie części pożyczki w wysokości około 500 tys. zł. Teraz zajmiemy się pracami nad estetyką budynku w jego wnętrzu. Bardzo dziękuję zarządowi powiatu, radnym i współpracownikom za odpowiednie działania. Koszt pożyczki, poprzez opłacenie mniejszych rachunków, powinien się zwrócić w ciągu kilku najbliższych lat. Dla zainteresowanych najemców mamy też konkurencyjne ceny. Po tym remoncie rachunki znacząco się zmniejszą. Jak widać, coraz bardziej inwestujemy w Piłę – stolicę powiatu pilskiego – powiedział na spotkaniu z dziennikarzami starosta Eligiusz Komarowski. I dodał: - W trakcie obecnej kadencji pozyskaliśmy już około 50 mln środków zewnętrznych na tzw. miękkie i twarde projekty. Jest to blisko dwa razy więcej niż w poprzedniej kadencji 2010-2014. Chcielibyśmy by za rok, było to łącznie 65 mln zł.

Ta inwestycja szczególnie mnie cieszy, ponieważ jest to obiekt dla wielu jednostek: rolniczych, służby zdrowia, sportowych. Teraz wygląda znakomicie. Mamy już w powiecie pięknie odnowione szkoły i inne obiekty. Wkrótce do tego grona być może dołączy pilski szpital. Widać, że zarząd w tej sferze pracuje bardzo intensywnie. A inwestycja, której się przyglądamy, powinna się sfinansować sama. Bardzo dziękuję staroście i wykonawcom za zaangażowanie – powiedział Stefan Piechocki, wicestarosta pilski.

Podkreślmy, że prace toczyły się w wyjątkowo szybkim tempie - teren budowy został przekazany zaledwie trzy miesiące temu, ostatniego dnia lipca. A zakres działań był znaczny. W ramach inwestycji, docieplone zostały ściany i dach obiektu, wymieniono stolarkę przy oknach i drzwiach, osuszono budynek i zmodernizowano wewnętrzną instalację centralnego ogrzewania. Szacuje się, że w wyniku realizacji projektu nastąpi redukcja emisji dwutlenku węgla, a zużycie energii zmniejszy się nawet o połowę.
 

 

Termomodernizacja budynku przy Al. Wojska Polskiego 49 B w Pile - trwają prace budowlane.

Trwają prace budowlane związane termomodernizacją budynku przy Al. Wojska Polskiego 49 B w Pile. Zakres prac, realizowanych przez firmę Nova Term z Gołańczy, obejmuje między innymi ocieplenie ścian i stropodachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, a także modernizacji wewnętrznej instalacji centralnego ogrzewania.

Docieplenie elewacji zewnętrznej nada obiektowi nowy, znacznie korzystniejszy wygląd, a dodatkowo remont istotnie wpłynie na zmniejszenie ilości gazów emitowanych do atmosfery.
W wyniku realizacji projektu, planuje się zmniejszenie zużycia energii w budynku o 15 procent.

Poniżej w galerii zdjęć prezentujemy postęp prac związanych z realizacją projektu.

Przedsięwzięcie pn.: „Termomodernizacja budynku przy Al. Wojska Polskiego 49 B w Pile” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu - http://www.wfosgw.poznan.pl/


 


 
Zapisz się na newsletter