Świecimy (przykładem) na przejściach dla pieszych

Data: 04-01-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Świecimy (przykładem) na przejściach dla pieszych Przypomnijmy: Powiat Pilski w ostatnim czasie doświetlił i oznakował trzy przejścia dla pieszych: w Szydłowie, Łobżenicy i w miejscowości Czajcze (gm. Wysoka). Celowość takich działań widać zwłaszcza teraz, kiedy szybko zapada zmrok i dni są pochmurne.

- Dzięki tym inwestycjom przejścia te stały się bezpieczniejsze dla pieszych, którzy teraz są widoczni na drodze. Pamiętajmy, że każde doświetlone przejście zmniejsza ryzyko potrącenia bądź innego poważnego wypadku – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Doświetlenie przejść możliwe było dzięki środkom jakie Powiat Pilski pozyskał z programu MSWiA ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020. Projekt Powiatu Pilskiego pn. „Bezpieczni w powiecie pilskim - świecimy (przykładem) na przejściach dla pieszych”, uzyskał pierwsze miejsce w kraju i 100 tys. zł dotacji na jego realizację.

Warto pamiętać też, że widoczność pieszego po zmroku znacząco zwiększają również elementy odblaskowe np. opaska, smycz czy kamizelka odblaskowa.

Powiat Pilski w 2019r. wspólnie z Komendą Powiatową Policji w Pile zrealizował spot, który dobitnie to pokazuje. Spot  powstał w ramach programu „Bezpieczni w powiecie pilskim – od juniora do seniora”, na który Powiat Pilski pozyskał łącznie ok. 100 tys. zł, również z ministerialnego programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem Bezpieczniej" im. Władysława Stasiaka na lata 2018 - 2020.

OBEJRZYJ MATERIAŁ FILMOWY I ZOBACZ JAK KIEDYŚ I TERAZ WYGLĄDAJĄ TE  PRZEJŚCIA ⤵️⤵️⤵️
 


ZOBACZ SPOT JAK ODBLASKI ZWIĘKSZAJĄ WIDOCZNOŚĆ PIESZEGO NA DRODZE ⤵️⤵️⤵️