Duże tempo prac przy remoncie budynków Starostwa Powiatowego

Data: 10-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Duże tempo prac przy remoncie budynków Starostwa Powiatowego Każdy dzień to postęp w pracach remontowych budynków Starostwa Powiatowego w Pile. Termomodernizacja rozpoczęła się w sierpniu, od najmłodszego budynku 37, w którym mieści się  m.in. Urząd Statystyczny.

Obecnie prezentuje się coraz okazalej, na dachu zamontowano już panele fotowoltaiczne. Prace remontowe prowadzone są także na łączniku budynków, podobnie przy ponad 100-letnim  budynku – dawnej siedzibie Urzędu Wojewódzkiego w Pile.
- Zakres prac jest szeroki, to nie tylko nowa elewacja, wymiana okien, czy ocieplenie dachów, to także częściowa wymiana instalacji grzewczej, elektrycznej. Bo celem jest nie tylko odnowienie budynków z zewnątrz, ale zmniejszenie zużycia energii, blisko w 80 procentach – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Po termomodernizacji na rachunkach za ogrzewanie Starostwo zaoszczędzi prawie 200 tys. zł. rocznie. Prace realizuje pilska firma Nova Term Sp. z o.o. w Pile. Zakończyć się mają do 30 września  2021r.

Odnowione budynki Starostwa Powiatowego przy alei Niepodległości będą wizytówką Piły, stolicy powiatu pilskiego. Będą jeszcze piękne oświetlone.

Od strony Wyspy, w ramach II etapu projektu "Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim" powstanie jeszcze strefa rekreacyjno-edukacyjna z wiatami, częściowym pomostem. Będzie to kolejne miejsce, w którym mieszkańcy Piły będą mogli z przyjemnością wypocząć.

Remont jest współfinansowany z preferencyjnej pożyczki JESSICA2 przeznaczonej na realizację przedsięwzięć z zakresu efektywności energetycznej w ramach WRPO na lata 2014-2020. Wartość prac to 7 mln zł.

Remontowane budynki tym razem w obiektywie Roberta Judyckiego, do tego przykładowe wizualizacje podświetlenia budynków.