Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

PROO - nowy program dla NGO. Nabór do 12 lutego.

Data: 14-02-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

PROO - nowy program dla NGO. Nabór do 12 lutego.

PROO (Program Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030) to pierwszy w historii program bezpośredniego wsparcia rozwoju polskich organizacji obywatelskich. Dotacje w ramach programu będą przydzielane na rozwój instytucjonalny organizacji oraz realizację ich celów statutowych.

Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przygotował różnorodne, dopasowane do potrzeb sektora pozarządowego, formy wsparcia. Dotacje będzie można uzyskać zarówno na realizację wieloletniej strategii rozwoju organizacji, budowę kapitału żelaznego, ale także np. na zaspokojenie nagłych potrzeb w sytuacjach awaryjnych. Uruchomione zostaną konkursy dla mediów obywatelskich, organizacji strażniczych, think tanków.

Wkład własny nie jest wymagany, a rozliczenie dotacji będzie dokonywane w oparciu o osiągnięte rezultaty. Konkursy dotacyjne będą uruchamiane w ramach pięciu priorytetów Programu.W latach 2018-2030 na realizację PROO przeznaczona zostanie kwota 585 mln zł, która pozwoli na wsparcie blisko 12 tysięcy organizacji pozarządowych działających na terytorium Polski.

Obecnie trwa nabór wniosków w ramach Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018–2030 PROO w ramach Priorytetu 1a. Wsparcie działań misyjnych i rozwoju instytucjonalnego – edycja 2019. Organizacje mogą uzyskać wsparcie na realizację działań misyjnych (statutowych) oraz wzmocnienie instytucjonalne.

Najważniejsze informacje:

  • termin składania wniosków upływa 12 marca 2019 r. o godz. 12.00,
  • wnioski składa się przez System Obsługi Dotacji,
  • zadania mogą być realizowane od 1 stycznia 2019 r. do 31 grudnia 2021 r.,
  • dotacje od 100 000 zł do 700 000 zł,
  • nie jest wymagany wkład własny.
Szczegóły w linku poniżej:

https://niw.gov.pl/proo-2019-start/
 

Rozpoczęły sie już spotkania informacyjne w każdym województwie. Planowane są też webinaria.

Poniżej informacja o terminach i miejscach spotkań.

https://niw.gov.pl/spotkania-informacyjne-proo/

© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group