Dofinansowanie na budowę hali sportowej przy LOMS w Pile.

Data: 11-09-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dofinansowanie na budowę hali sportowej przy LOMS w Pile.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej przy ul. Wincentego Pola w Pile będą mogli ćwiczyć w nowej hali sportowej.

Zarząd Powiatu prowadzi  bardzo dynamiczne działania inwestując w oświatę bardzo duże środki finansowe oraz pozyskując fundusze zewnętrzne.  Powiat realizuje zarówno zadania najbardziej podstawowe dla placówek podległych, jak bieżące remonty jak i  inwestycje wielomilionowe. Kluczową w tym zakresie była budowa, oczekiwanej przez blisko 50 lat, hali gimnastycznej wraz z zagospodarowaniem terenu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej przy ulicy Śniadeckich w Pile.

Budowa kolejnej hali sportowej, tym razem przy ul. Wincentego pola w Pile, to jedna z inwestycji, na której realizację czekano od lat. Starostwo Powiatowe w Pile otrzymało 3,5 miliona złotych dotacji na jej budowę. Środki pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu i Turystyki. Umowę o dofinansowanie inwestycji w poniedziałek, w obecności posła Grzegorza Piechowiaka, podpisali przedstawiciele Zarządu Powiatu Pilskiego Eligiusz Komarowski - Starosta Pilski oraz Przemysław Pochylski - Etatowy członek Zarządu.

Planowana inwestycja polega na budowie pełnowymiarowej hali sportowej z zapleczem socjalnym wraz z zagospodarowaniem placu manewrowego i parkingu, na terenie Szkoły Mistrzostwa Sportowego przy ul. Wincentego Pola 11 w Pile. Budynek Hali ma służyć przede wszystkim dla celów treningowych uczniom LO MS w Pile oraz poprawie kondycji sportowej mieszkańców Piły i regionu powiatu pilskiego. Hala będzie dawała możliwość rozgrywania zawodów we wszystkich kategoriach wiekowych. Obiekt przewidziany jest do organizowania imprez sportowych w trzech podstawowych dyscyplinach sportowych: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka. Dzięki realizacji projektu powstanie miejsce służące potrzebom polskiego sportu wyczynowego, które zapewnieni odpowiednie warunki szkolenia i treningu młodzieży i sportowców, a w przyszłości obiekt stanie się areną ważnych zawodów i imprez sportowych.

Koszt budowy hali szacuje się na prawie 11 milionów złotych. Pierwsze prace powinny rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Zapisz się na newsletter