Nowe radiowozy dla policji i środki transportu do przewozu osób z niepełnosprawnością

Data: 06-12-2019    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe radiowozy dla policji i środki transportu do przewozu osób z niepełnosprawnością W piątek przed Starostwem Powiatowym w Pile przekazano kluczyki do dwóch busów dla Domów Pomocy  Społecznej w Dębnie i Chlebnie oraz do autobusu dla Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Pile. Nowe trzy radiowozy otrzymała również Komenda Powiatowa Policji w Pile, które zasilą policję w terenie.

- Dzięki doskonałej współpracy z samorządami gminnymi, Policją i Państwowym Funduszem Osób Niepełnosprawnych mam dzisiaj przyjemność przekazać kluczyki do sześciu nowych aut. Dwa nowe busy przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych otrzymują DPS w Dębnie i w Chlebnie, z kolei autobus na 17 miejsc dla pasażerów -  Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Pile. Na ich zakup zdobyliśmy dofinasowanie z PFRON. Z kolei zakup trzech radiowozów w blisko 50 procentach dofinansował Powiat Pilski i gminy Wyrzysk, Kaczory i Łobżenica. Jestem niezmiernie zadowolony, że tak wiele udaje nam się wspólnie zdziałać dla bezpieczeństwa mieszkańców.  Od 2015 r., odkąd mam przyjemność pracować we władzach Powiatu Pilskiego na zakup samochodów dla Policji Powiat Pilski przeznaczył kwotę blisko 249 tys. zł, kiedy nasi poprzednicy wydali na zakup nowych radiowozów niewiele ponad 51 tys. złotych – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Łączny koszt zakupu nowych środków transportu dla DPS w Chlebnie, Dębnie i SOSW w Pile wyniósł blisko 436 tys. zł, w tym Powiat Pilski pozyskał dofinansowanie z PFRON w kwocie 261 378 tys. zł w ramach „Programu wyrównywania różnić między  regionami III”.
Za nowe samochody podziękował Edward Starszak, dyrektor DPS  w Chlebnie.
- Nowe samochody dla naszych mieszkańców bardzo się przydadzą. Bardzo dziękujemy za ten prezent - powiedział.
W mieniu podopiecznych SOSW w Pile podziękował dyrektor Tomasz Łochowicz.  
- Nasi wychowankowie będą teraz bardziej mobilni i bezpieczni, na przykład podczas wycieczek szkolnych – przyznał
To kolejne nowe środki transportu, które trafiły do placówek opiekuńczych i wychowawczych w powiecie pilskim.  W 2018 r. nowe busy otrzymały DPS w Falmierowie i Pile, w 2019 r. Senior Bus trafił do Powiatowego Klubu Pogodnego Seniora w Pile.

Radiowozy dla Policji
Trzy nowe radiowozy marki Kia Sportage tupu SUV otrzymała z kolei Komenda Powiatowa Policji w Pile. Trafią one do Komisariatu Policji w Wyrzysku, na Posterunek Policji w Łobżenicy i Posterunek Policji w Kaczorach. Wartość jednego auta to około 136 tys. zł.
Ich zakup w blisko 50 procentach wsparły samorządy.  Powiat Pilski dołożył w sumie 75 tys. zł, a gminy Wyrzysk, Kaczory i Łobżenica po 25 tys. zł, przekazując środki na Fundusz Wsparcia Policji. 
- Pomoc samorządów przy zakupie nowych radiowozów jest nam potrzebna. Tylko w ciągu minionych dwóch lat wycofaliśmy z ruchu 20 wysłużonych samochodów – przyznał insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile.

W styczniu 2019 r. Posterunki Policji w Wysokiej i Ujściu dzięki wsparciu samorządów, w tym Powiatu Pilskiego otrzymały 2 radiowozy o łącznej wartości prawie 180 tys. zł. Rok wcześniej dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego i samorządów gminnych 3 nowe  radiowozy trafiły do gmin: Szydłowo, Białośliwie i Piła.  

W imieniu przedstawicieli gmin za nowe auta podziękował Brunon Wolski, wójt gminy Kaczory i wiceburmistrz Wyrzyska Jacek Wiśniewski. Obecny był również Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.
- Gmina Łobżenica ma największe powody do zadowolenia, bo otrzymała w sumie trzy nowe auta. Niech wszystkim one dobrze służą – podsumował Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile.  

W przekazaniu kluczyków uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Powiatu:  Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski i Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu Powiatu oraz Emilia Załachowska, Teresa Strzelecka i Monika Kubiak-Majewska – radne Rady Powiatu w Pile.
 
Zapisz się na newsletter