Obchody Powiatowego Dnia Strażaka i 30-lecia JRG nr 1 PSP w Pile

Data: 23-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka i 30-lecia JRG nr 1 PSP w Pile Na placu apelowym głównej siedziby Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Moniuszki w Pile odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka oraz 30-lecia istnienia Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 PSP w Pile.  

Życzenia strażakom złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Kazimierz Wasiak,  przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
- Dziękujemy za Wasz profesjonalizm, pełną oddania służbę i poczucie bezpieczeństwa, jakie dajecie mieszkańcom gmin powiatu pilskiego. Jesteście na każde wezwanie, dzień i w nocy, a pilska jednostka należy do najlepszych w Wielkopolsce. Działa nie tylko w powiecie pilskim, ale także poza jego granicami w kraju i w Europie. Jesteśmy z Was dumni i zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie – mówił starosta Eligiusz Komarowski.

Działania strażaków już od wielu lat obejmują nie tylko gaszenie pożarów, to także profesjonalne ratownictwo drogowe, wodne i ekologiczne. W JRG nr 1 funkcjonuje jeszcze Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Piła 1” na rzecz ochrony środowiska, której zasięg działania obejmuje powiaty północno-zachodniej Polski. Dowódcą jednostki JRG 1 w Pile jest mł. bryg. Grzegorz Orłowski, a Komendantem Powiatowym PSP w Pile – bryg. Jarosław Kołak, którym przedstawiciele władz Powiatu także złożyli gratulacje i życzyli dalszych sukcesów.  

Powiat Pilski na co dzień wspiera strażaków także z jednostek OSP, dokładając się do zakupu wozów, sprzętu, ubrań, czy modernizacji obiektów, jak miało to miejsce przy ul. Lelewela w Pile, gdzie stacjonuje JRG nr 2. Obecnie trwa rozbudowa głównej siedziby KP PSP w Pile przy ul. Moniuszki, na ten cel wydano już ok. 8 mln zł.   
Podczas uroczystości wręczono odznaczenia i awanse dla strażaków. Obecny był także wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, który podpisał umowę na przekazanie 1,9 mln zł na budowę i wyposażenie remizy OSP w Bądeczu, która spłonęła na początku tego roku.
Zapisz się na newsletter