Tydzień świadomości czerniaka

Data: 23-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tydzień świadomości czerniaka Od 17 do 23 maja w 10 szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski trwa tydzień świadomości czerniaka.  
Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel trwającego obecnie XI Tygodnia Świadomości Czerniaka. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka są aktorki, mama i córka Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności, zobacz TUTAJ

Od lat uczniowie jednostek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski biorą udział w ogólnopolskim programie profilaktyki czerniaka. Spotkania informacyjne przeprowadzane są dzięki materiałom udostępnianym przez Studenckie Koło Naukowe ONKOMA przy Klinice Gastroenterologii Onkologicznej w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie – Państwowym Instytucie Badawczym (SKN ONKOMA).
Zapisz się na newsletter