Nowy komendant powiatowy PSP w Pile

Data: 28-01-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowy komendant powiatowy PSP w Pile
Starosta Pilski Eligiusz Komarowski wraz z przewodniczącym Rady Powiatu Kazimierzem Wasiakiem spotkali się z nowo powołanym na stanowisko pełniącego obowiązki komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pile bryg. Jarosławem Kołakiem oraz jego zastępcą bryg. Pawłem Kamińskim.

Bryg. Jarosław Kołak został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki komendanta powiatowego PSP w Pile z dniem 27 stycznia 2022r.

- Stanowisko Komendanta Powiatowego PSP to zarówno zaszczyt jak i ogromne zobowiązanie wobec mieszkańców gmin powiatu pilskiego, a pilscy strażacy to prawdziwi profesjonaliści, na których mieszkańcy zawsze i wszędzie mogą liczyć. To znakomita jednostka, jedna z najlepszych w Wielkopolsce. Jestem przekonany, że dzięki kompetencjom i doświadczeniu pan komendant sprosta nowym wyzwaniom. Chciałbym jednocześnie podkreślić, iż jako Starosta Pilski nadal będę wspierał wszelkie działania naszych strażaków mające na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pilskiego – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Bardzo cieszę się z otwartości pana Starosty na współpracę. Nie wyobrażam sobie, aby mogło być inaczej. Liczę na tę przychylność zarówno w zakresie pozyskiwania nowego sprzętu jak i prowadzenia wspólnych akcji profilaktycznych związanych z bezpieczeństwem mieszkańców gmin powiatu pilskiego a także organizacji pikników strażackich, które są bardzo pozytywnie odbierane przez mieszkańców – powiedział bryg. Jarosław Kołak, p.o. komendanta powiatowego PSP w Pile.

***
Bryg. mgr inż. Jarosław Kołak służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął  3 września 2001r. jako kadet Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu. Po ukończeniu  szkoły SA PSP został skierowany do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Zajmował kolejno następujące stanowiska: dowódca zastępu, dowódca sekcji, zastępca dowódcy zmiany, dowódca zmiany, starszy inspektor, zastępca dowódcy JRG PSP Nr 1 w Pile. Od 1 sierpnia 2016r. do 26 stycznia 2022r. był komendantem powiatowym PSP w Złotowie.
Zapisz się na newsletter