Warto posłuchać o diagnostyce i nowych metodach leczenia raka

Data: 07-03-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Warto posłuchać o diagnostyce i nowych metodach leczenia raka
Starosta Pilski, Eligiusz Komarowski i Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu, prof. dr hab. Julian Malicki, zapraszają na 18. Powiatową Konferencję Promocji Zdrowia "Zdrowa kobieta, zdrowy mężczyzna, zdrowa rodzina."

Wydarzenie odbędzie się 9 marca. Relację na żywo będzie można oglądać online, od godz. 11.00., na:
- fb/KomarowskiEligiusz
- na stronie www.powiat.pila.pl

W konferencji wezmą udział specjaliści z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu i Szpitala Specjalistycznego w Pile, którzy omówią zagadnienia dotyczące profilaktyki, diagnostyki i leczenia chorób nowotworowych. Przedstawią skuteczne i obecnie stosowane metody oraz najnowsze technologie leczenia.

- Celem naszych konferencji organizowanych z Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu, jest popularyzacja zdrowia wśród mieszkańców gmin powiatu pilskiego oraz Wielkopolski i oswajanie z problemem chorób nowotworowych, które dotykają coraz więcej osób. Specjaliści przedstawią najnowsze i skuteczne technologie oraz trendy stosowane obecnie w leczeniu nowotworów oraz zasady organizacji leczenia. To ważne zagadnienie, bowiem w trudnym czasie pandemii wiele się zmieniło. Nam zależy, aby pacjenci gmin powiatu pilskiego i całej Wielkopolski dowiedzieli się jak to obecnie funkcjonuje. Rzetelne przekazywanie na bieżąco tej wiedzy jest bardzo ważne, bowiem choroba nowotworowa może dotknąć każdego z nas i naszych bliskich. Pamiętajmy, rak to nie wyrok, ważna jest profilaktyka, wczesne jego wykrycie, a metody leczenia są coraz skuteczniejsze. Dlatego zapraszam na to wydarzenie – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Konferencję poprowadzi dr n. med. Agnieszka Dyzmann – Sroka z Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Poznaniu

Program konferencji:
1. Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski - otwarcie Konferencji i powitanie gości.
2. Prof. dr hab. Julian Malicki - Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii powitanie gości.
3. Prof. dr hab. Julian Malicki - Dyrektor Wielkopolskiego Centrum Onkologii o wykład pt.: „Organizacja świadczeń radioterapii w Wielkopolsce”.
4. Wojciech Szafrański, Dyrektor Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile: „Organizacja pracy szpitala w czasie pandemii”.
5. Lek. med. Piotr Martenka Kierownik Z-du Radioterapii IV w Filii WCO w Pile: „Ośrodek Radioterapii w Pile – zakres działalności i kierunki rozwoju”.
6. Dr n. med. Tomasz Szczęsny, Ordynator Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile:„Wczesne wykrywanie raka płuca za pomocą badań przesiewowych szansą na ograniczenie epidemii zgonów nowotworowych po zakończeniu epidemii COVID – 19”.
7. Lek. med. Marek Konkol - filia Wielkopolskiego Centrum Onkologii w Pile: „Współczesna radioterapia w leczeniu raka płuca”.
8. Prof. dr hab n. med. Andrzej Marszałek Z-ca Dyrektora WCO ds. lecznictwa i równocześnie kierownika Projektu oraz dr n. med. Agnieszka Dyzmann-Sroka Kierownik Zakładu Epidemiologii i Profilaktyki Nowotworów: „Zapobieganie ciężkim zapaleniom płuc i powikłaniom pogrypowym u osób z chorobami nowotworowymi”.
9. Dyskusja i odpowiedzi na pytania.
10. Eligiusz Komarowski – Starosta Pilski podsumowanie i zakończenie konferencji.