Samorząd Powiatowy i Wojewódzki sfinansują budowę Oddziału Chemioterapii

Data: 04-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Samorząd Powiatowy i Wojewódzki sfinansują budowę Oddziału Chemioterapii - Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak uznał naszą argumentację i "usuwa" zaproponowane przez prezydenta Piły, zapisy w "porozumieniu", które naszym zdaniem były niezgodne z prawem, i od kilkunastu dni blokowały możliwość podpisania przez nas stosownego aneksu – poinformował dziś tj. 3 lipca, starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Dzisiaj podpisano uzgodniony wspólnie z Marszałkiem projekt aneksu do "porozumienia". Dzięki temu "województwo" i "powiat" wspólnie wybudują nowoczesny Oddział Chemioterapii w pilskim szpitalu wykładając po 50 procent potrzebnych środków.

- Dziękuję wszystkim zaangażowanym w proces pozyskania funduszy na budowę tego jakże potrzebnego oddziału. Radnym Rady Powiatu w Pile (w szczególności radnym Porozumienia Samorządowego i PiS - inicjatorom przekazania 2 mln złotych dla szpitala). Dziękuję również Zarządowi Województwa Wielkopolskiego oraz wszystkim radnym Sejmiku, a w szczególności radnym PiS, na czele z Adamem Bogrycewiczem, którzy od samego początku przejawili inicjatywę, by samorząd województwa wsparł nas w budowie, a kilka dni temu złożyli stosowną poprawkę do budżetu województwa, której przyjęcie przez radnych sejmiku, umożliwi nam zakończenie procedur. Wkrótce rozpocznie się budowa. Raz jeszcze dziękuję – dodaje starosta pilski.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group