Zebrano blisko 15 litrów krwi!

Data: 16-08-2018    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zebrano blisko 15 litrów krwi! Mobilny pobór krwi przed Starostwem Powiatowym w Pile okazał kolejnym sukcesem. Krew oddały aż 34 osoby, dzięki czemu pozyskano dokładnie 14 litrów 760 ml tego cennego daru życia.
- Dziękuję wszystkim, którzy zareagowali na nasz apel. Byliście wspaniali – mówi Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski, współorganizator akcji razem z Rejonowym Odziałem PCK w Pile.
Akcja odbyła się w środę, 14 sierpnia. Krwiobus podjechał pod Starostwo Powiatowe o godz. 10.00, krew pobierano do godz. 15.00  Pierwszymi chętnymi byli funkcjonariusze Szkoły Policji w Pile, których osobiście przywitał Starosta Pilski.
Przypomnijmy, że była to szósta i ostatnia zbiórka krwi w ramach tegorocznej akcji "Krwiodawstwo nie ma wakacji".
- Kończą się wakacje, ale nie zbiórki krwi, które nadal będziemy prowadzić. O ich terminach będziemy na bieżąco informować – tłumaczy Mirosław Welc, prezes RO PCK w Pile.