Święto szanownego jubilata

Data: 15-10-2012    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Święto szanownego jubilata

Z rozmachem zorganizowano sobotni jubileusz 120-lecia funkcjonowania Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Łobżenicy. W kilkugodzinnym spotkaniu uczestniczyli liczni goście z całego kraju, wśród nich również władze Powiatu, reprezentowane przez Przewodniczącego Rady Mariana Martenkę i Starostę Pilskiego Mirosława Mantaja. Obchody rozpoczęła Msza święta w kościele p.w. Świętej Trójcy. Po jej zakończeniu uczestnicy uroczystości przemaszerowali do hali sportowej Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Łobżenicy. Nie zabrakło tam wyróżnień, gratulacji, miłych słów i pięknych wspomnień. Ciesząc się wraz z jubilatem, życzymy mu kolejnych, jeszcze wspanialszych okazji do świętowania!

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łobżenicy należy do najstarszych w kraju - powstała 4 października 1892 roku. Obecnie pracuje w niej prawie osiemdziesiąt osób. Jest to największy zakład w gminie i jedyna spółdzielnia mleczarska w powiecie.