Życzenia z okazji 100-letnich urodzin

Data: 31-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Życzenia z okazji 100-letnich urodzin To były wyjątkowe i piękne urodziny. 25 marca 100 lat skończył Pan Stanisław Franciszek Grajkowski z Piły. Gratulacje i życzenia kolejnych długich lat życia w zdrowiu i szczęściu Szanownemu Jubilatowi osobiście złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Pan Stanisław to nadal niesamowicie pogodny i serdeczny człowiek. Mimo sędziwego wieku cieszy się zdrowiem. Od wielu lat mieszka w Pile.
Jubilat urodził się 25 marca 1923 roku w Mirosławiu koło Ujścia. U schyłku II wojny światowej brał udział jako żołnierz w walkach o wyzwolenie m.in. Piły, Krzyża Wlkp i Strzelc Krajeńskich. Później przez większość swojej pracy zawodowej był związany z przemysłem mleczarskim.

W 1955 roku ożenił się z młodszą o 8 lat Urszulą, która towarzyszy mu już od 67 lat. Tworzą udane małżeństwo, co również jest godne uznania. Szanowny Jubilat otoczony jest miłością bliskich, co z pewnością wpływa na jego aktywność i samopoczucie. A trzeba dodać, że jest doskonałym mówcą i nadal ma doskonałą pamięć.
- Spędziłem u pana Stanisława i jego żony prawie dwie niezapomniane godziny. To wspaniali ludzie. To był dla mnie honor i zaszczyt ich poznać - mówi starosta Eligiusz Komarowski.