Przy Starostwie Powiatowym trwa montaż pomostu pływającego

Data: 28-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Przy Starostwie Powiatowym trwa montaż pomostu pływającego Przy Starostwie Powiatowym w Pile trwa montaż pomostu pływającego na rzece Gwdzie, który będzie stanowił ważny element budowanej nowej strefy rekreacji dla mieszkańców. Montaż ma się zakończyć do końca marca.

Pomost pływający to konstrukcja na pływakach wykonana z tworzywa sztucznego. Ma 16 m długości i 2,4 m. szerokości. Jego całkowita powierzchnia to prawie 40 m2. Pomost będzie połączony z brzegiem 4-metrowym trapem, który umożliwi wygodne i bezpieczne wejście. Będzie ogólnodostępny i stanowił dodatkowe miejsce wypoczynku nad wodą.

- Cieszę się, że mimo zmiennych warunków atmosferycznych wykonawca realizuje zadanie zgodnie z planem. Pomost to kolejny element budowanej przez nas strefy rekreacji, która niebawem będzie dostępna dla mieszkańców. Wierzę, że zyska ona uznanie i będzie chętnie odwiedzana - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W nowej strefie rekreacji możliwe będzie organizowanie wydarzeń muzycznych i kulturalnych. Będzie tu można także wypocząć w pięknych okolicznościach przyrody.