Laureaci konkursu wiedzy o sztukach plastycznych

Data: 24-03-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci konkursu wiedzy o sztukach plastycznych Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego było organizatorem II Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sztukach Plastycznych. Wzięli w nim udział uczniowie szkół średnich. Zwyciężyła drużyna II Liceum Ogólnokształcącego STO w Pile.

Konkurs budzi duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy wykazują się także ogromną wiedzą na temat  historii sztuki, artystów regionu pilskiego oraz umiejętność rozpoznawania dzieł sztuki i zabytków powiatu pilskiego. W ścisłym finale, który odbył się 23 marca w Młodzieżowym Domu Kultury Iskra w Pile spotkały się cztery drużyny, które wcześniej wygrały najlepiej przeszły półfinały.
Zmagania trwały do samego końca.

Oto laureaci:
1. II Liceum Ogólnokształcące STO w Pile: Pola Piątek, Oliwia Różycka oraz Zuzanna Wołowska; nagroda - wyjazd na dwudniową wycieczkę do Warszawy, na spektakl „Kordian” w Teatrze Narodowym.
2. Zespól Szkół Im. S. Staszica w Pile: Lena Biela, Zofia Pielacha i Nadia Zarańska; nagroda - wyjazd na  spektakl teatralny do wybranego miasta: Poznania, Torunia lub Bydgoszczy.
3. I Liceum Ogólnokształcące im. M. Skłodowskiej - Curie w Pile:  Marcelina Grabowska, Kacper Nalepa i Martyna Hoffmann; nagroda - wyprawa do teatru lub na inne wybrane wydarzenie kulturalne w Pile.
4. Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile: Wiktoria Stepanik, Oliwia Kieruj oraz Tomasz Mętlak; nagroda -  bony zakupowe do Empiku.

Zwycięzcom gratulował Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Jestem dumny, że tak wielu z was interesuje się sztuką i się na niej zna. Z pewnością przysłużyły się do tego Wasze wizyty w galerii BWA zarówno na lekcjach o sztuce, jak i wystawach. To dzisiaj procentuje. Brawo! – powiedział.