Przebudujemy centrum Osieka nad Notecią

Data: 29-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Przebudujemy centrum Osieka nad Notecią Ulica Dworcowa w ciągu drogi powiatowej w Osieku nad Notecią doczeka się sporych zmian. Już w październiku 2023 roku będzie ona wyglądać zupełnie inaczej niż obecnie. Władze Powiatu Pilskiego podpisały właśnie umowę na modernizację tej części miejscowości.

- Jest mi niezmiernie miło, że po wielu, wielu latach w miejscowości, w której zresztą również przez prawie 20 lat mieszkałem będzie dokonany chyba jeden z największych, a już na pewno jeden z najbardziej okazałych remontów. Zostanie tu przebudowane centrum Osieka nad Notecią. Myślę, że ta miejscowość, która formalnie jest wsią, ale tak naprawdę jej liczebność świadczy, że mogłaby być miastem zasługuje na centrum z prawdziwego zdarzenia – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Przy ulicy Dworcowej – od skrzyżowania z drogą wojewódzką, aż do zbiegu z ulicą Różaną zostaną przebudowane chodniki na płyty betonowe z materiałów szlachetnych, zagospodarowana zostanie przestrzeń na wysokości dworca kolejowego i stworzony zostanie mini park z architekturą ogrodowo-wypoczynkową, gdzie każdy mieszkaniec będzie mógł odpocząć. Wydzielone zostaną tam również miejsca parkingowe oraz odnowiona będzie nawierzchnia przy zatoce autobusowej. Dla kierowców kluczowa jest także informacja, że w tym miejscu pojawi się nowy asfalt.

O realizację tego zadania mocno zabiegali mieszkańcy, ale także przedstawiciele zarządu powiatu oraz radni powiatowi, w szczególności związani z tą częścią Powiatu Pilskiego.

- Musimy dbać o bezpieczeństwo naszych mieszkańców i to robimy. Temu ta inwestycja służy. Bardzo się cieszę, że akurat ten odcinek ulicy Dworcowej będzie jako pierwszy, dlatego że jest tutaj duży ruch. A przez tą ulicę przechodzą dzieci czy młodzież do szkoły. To tu jest małe centrum handlowe, ośrodek zdrowia, bank, ale też dworzec kolejowy, do którego zmierzają mieszkańcy nie tylko Osieka nad Notecią, ale całej gminy i okolicznych miejscowości – uzasadniała radna Iwona Schulz.

- Bardzo się cieszę, że inwestycja zostanie zrealizowana w tym miejscu. Jest to centrum drugiej największej miejscowości w gminie Wyrzysk. Długo się na to czekało, ale myślę, że to jeszcze nie koniec tego typu inwestycji. Na terenie całej gminy Wyrzysk będziemy poszukiwać takich miejsc, w których będziemy mogli realizować podobne– dodał radny Almuetaz Bellah Nasrullah.

Umowę na realizację tego fragmentu drogi powiatowej podpisała firma Pol-Dróg. Wartość zadania opiewa na kwotę około 3 milionów złotych. W całym powiecie pilskim takich odcinków będzie dziesięć, a łączna wartość inwestycji sięgnęła kwoty blisko 15 milionów złotych. Powiat Pilski uzyskał na ten cel dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.