Fantastyczne Święto Dyni w Dobrzyniewie

Data: 27-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Fantastyczne Święto Dyni w Dobrzyniewie W minioną niedzielę odbyło się II Święto Dyni zorganizowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Dobrzyniewie. Było to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego zaprezentowano wspaniałe dyniowe przysmaki wyczarowane przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które wzięły udział w kulinarnym konkursie.

- To wydarzenie zasługuje na ogromne uznanie i jeszcze większy rozmach. Rozmawiałem już na ten temat z p. Bogusławą Jagodzińską, burmistrzem Wyrzyska o wspólnym finansowaniu przez Gminę Wyrzysk i Powiat Pilski tej imprezy w przyszłym roku, ponieważ warto, aby stała się wydarzeniem ponadlokalnym – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który uczestniczył w Święcie Dyni z razem Iwoną Schulz, radną Rady Powiatu w Pile.

- Byliśmy pod ogromnym wrażeniem  tego, jakie wspaniałe potrawy można wyczarować z dyni, może nawet trochę niedocenianej i jak wspaniałe umiejętności posiadają panie z Kół Gospodyń Wiejskich, które je przygotowały – dodaje starosta, który zasiadł również w jury konkursu kulinarnego.
Jury miało ogromny problem by wybrać te najlepsze, decydowały niuanse, a nawet losowanie.
- Podkreślę, że wszystkie dania, wypieki, desery były znakomite i wszystkie uczestniczące w konkursie panie z KGW są zwycięzcami. Jeszcze raz Wam gratuluję – przyznaje starosta.

Ostateczna klasyfikacja: I miejsce KGW Falmierowo, II KGW Gromadno, trzecie KGW w Dębówku Starym, czwarte - reprezentacje z KGW Kościerzyn Wielki i KGW Dziembowo.

Święto Dyni było niezwykle kolorowe. Towarzyszyły mu jeszcze konkursy na najładniejszą, największą i najniezwyklejszą dynię, występy dzieci  z "Klasy Krajeńskiej" ze Szkoły Podstawowej w Gleśnie, zespołu Osieczanki i Orkiestry Dętej z Osieka. Były zamki dmuchane, zabawa pod chmurką, a mieszkańcy mogli także smakować dyniowe przysmaki. Brawo dla organizatorów – KGW Dobrzyniewo, które pozyskały także sympatię i wsparcie lokalnych firm.