Gminne święto plonów w Ługach Ujskich

Data: 06-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gminne święto plonów w Ługach Ujskich W minioną niedzielę odbyły się Dożynki Gminne w Ługach Ujskich. Święto plonów obchodzili mieszkańcy Gminy Ujście.
Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w kościele pw. Matki Boskiej Różańcowej, a następnie barwny korowód dożynkowy przeszedł na boisko przy Sali wiejskiej w Ługach Ujskich, gdzie wszyscy podzielili się chlebem. Tradycyjnie odbył się konkurs na najładniejszy wieniec.
Rolnikom za plony dziękowali także przedstawiciele władz powiatu pilskiego: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu oraz członek Zarządu Marek Kamiński.
- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za zaangażowanie w organizację tak pięknego wydarzenia. Dzisiaj dziękujemy rolnikom za ich trud i ciężką codzienną pracę i dzielimy się dożynkowym chlebem. Życzę, aby nigdy nikomu go nie zabrakło – mówił starosta Eligiusz Komarowski.
Podczas pikniku dożynkowego na zgromadzonych czekała cała masa atrakcji, m.in. występy artystyczne, dmuchańce dla dzieci, stoiska gastronomiczne czy wieczorna zabawa taneczna.