Gminne święto plonów w Starej Łubiance

Data: 06-09-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Gminne święto plonów w Starej Łubiance
W gminach powiatu pilskiego nadal odbywają się dożynki. W minioną sobotę gminne święto plonów obchodzono w Starej Łubiance. Z pięknymi wieńcami dożynkowymi i w tradycyjnych strojach zaprezentowały się sołectwa z Gminy Szydłowo. Było niezwykle kolorowo i radośnie.
Uczestników dożynek odwiedził Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, który podziękował rolnikom za ich codzienny trud i plony, a wszystkim uczestnikom dożynek życzył wspaniałej zabawy.
- Dożynki to tradycyjne święto, które mieszkańcy gmin obchodzą niezwykle uroczyście. Wkładają w ich przygotowanie ogrom pracy. Zaangażowane są całe sołectwa, koła gospodyń wiejskich, lokalne władze. Spotykamy się wszyscy wokół chleba, który jest owocem ciężkiej pracy człowieka. Dzielmy się tym chlebem ze wszystkimi, zwłaszcza z tymi, którym go brakuje - mówi wicestarosta.