I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Kościerzynie Wielkim

Data: 29-06-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Kościerzynie Wielkim  Wspaniałą imprezę dla mieszkańców zorganizowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Kościerzynie Wielkim. W niedzielę przed salą wiejską odbył się tu I Turniej Kół Gospodyń Wiejskich połączony z piknikiem rodzinnym.
Uczestników turnieju odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile.
 - Panie z kół gospodyń wiejskich dały z siebie wszystko. Brawo. Mimo dotkliwego upału wszyscy bawili się znakomicie. To była pełna integracja mieszkańców – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W turnieju wzięły udział członkinie z 6 kół: KGW w Dębówku Starym, KGW Dobrzyniewo, KGW Dziembowo, KGW Falmierowo, KGW Gromadno, KGW Nieżychowo. Panie rywalizowały w wielu zabawnych konkurencjach: m.in. rzucie ziemniaka do fartuszka, biegu z jajkiem, obieraniu jabłka, w biegu w kaloszach (rozmiar 45!), przeciąganiu liny, dojeniu krowy.
Dopingowali je licznie zgromadzeni mieszkańcy, a druhowie z miejscowej OSP rozłożyli kurtynę wodną dla ochłody. Wydarzenie miało także wymiar edukacyjny. Druhowie z OSP zorganizowali pokaz pierwszej pomocy, była także nauka samobadania piersi. Do tego przejazdy bryczką, zabawy dla dzieci. Organizację turnieju wsparł Powiat Pilski.