Laureaci konkursu „Mój zawód-moja przyszłość”

Data: 05-05-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci konkursu „Mój zawód-moja przyszłość”  W Zespole Szkół Gastronomicznych w Pile odbyło się podsumowanie powiatowego konkursu „Mój zawód – moja przyszłość”, organizowanego pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego.
W konkursie wzięło udział 37 zespołów – łącznie 59 uczestników z techników i szkół branżowych z następujących szkół: Zespołu Szkół Budowlanych w Pile, Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile, Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku oraz z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.
Celem konkursu było promowanie nauki języków obcych. Prace prezentowane podczas podsumowania Konkursu „Mój zawód – moja przyszłość” ukazywały atrakcyjność wybranego przez ucznia kierunku kształcenia. Konkurs został zorganizowany przez Annę Ostrowską – nauczycielkę języka niemieckiego oraz Małgorzatę Kanię – nauczycielkę języka angielskiego.

Nagrody najlepszym zespołom oraz pozostałym uczestnikom wręczył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Gratuluję zwycięzcom i wyróżnionym oraz wszystkim uczestnikom konkursu pomysłów i sposobów ich realizacji. Gratuluję również jego organizatorom, którzy mobilizują uczniów do nauki języków obcych – powiedział wicestarosta.
 
Oto laureaci:
I miejsce: Albert Węgrzynowicz i Martyna Stefańczyk z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile,
II miejsce: Oliwia Kozera i Małgorzata Krugła z Zespołu Szkół Budowlanych w Pile,
III miejsce: Mikołaj Czechowicz z Zespołu Szkół Gastronomicznych w Pile.

Wyróżnienia otrzymali: Amelia Jagodzińska i Kinga Pietruszka z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku; Szymon Wróblewski, Bartosz Mieluch i Hubert Badyński z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile; Bartosz Czajka, Tomasz Ignaszak i Kacper Kowalski z Zespołu Szkół przy Teatralnej.
Zapisz się na newsletter