Powiat zapewnił opiekę stomatologiczną uczniom

Data: 05-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat zapewnił opiekę stomatologiczną uczniom 5 marca przypada Ogólnopolski Dzień Dentysty. Został ustanowiony, aby docenić pracę lekarzy stomatologów i znaczenie opieki dentystycznej.

W trosce o zdrowie dzieci i młodzieży, zdając sobie sprawę jak ważny jest dostęp do bezpłatnej opieki stomatologicznej, której przez lata nie było w szkołach, w ubiegłym roku w Zespole Szkół przy Teatralnej w Pile Powiat Pilski urządził gabinet stomatologiczny. Jest on nowocześnie wyposażony, także w aparat RTG oraz w sprzęt do znieczulenia komputerowego. Został zaprojektowany tak, aby zachęcić dzieci i młodzież do leczenia oraz aby pomóc im w przełamaniu barier związanych z wcześniejszymi, złymi doświadczeniami.
Od połowy września w gabinecie odnotowano 275 wizyt pacjentów, przeprowadzono trzy akcje profilaktyczne w powiecie pilskim.

Gabinet stomatologiczny w Zespole Szkół przy Teatralnej 1 w Pile jest czynny:
poniedziałek: 17:00 - 20:00
wtorek: 16:30 - 20:30