Apel o zerwanie współpracy z miastami w Rosji

Data: 01-03-2022    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Apel o zerwanie współpracy z miastami w Rosji Radni klubów bezpartyjnego Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile z Rady Powiatu w Pile oraz Rady Miasta w Pile zwrócili się z apelem do prezydenta Piły o zerwanie współpracy z dwoma miastami partnerskimi w Rosji.

Gmina ma podpisane dwie umowy o wspólpracy, jedną z miastem Kronsztadt, drugą z miastem Dmitrow.
-  W związku z obecną sytuacją panującą na Ukrainie apeluję o zerwanie podpisanych przez Gminę Piła umów o współpracy z miastami Dmitrow i Kronsztadt w Rosji – napisał Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz prezes Stowarzyszenia Porozumienie Samorządowe w Pile.

W poniedziałek, 28 lutego apel został złożony do Prezydenta Miasta Piły Piotra Głowskiego.