Konkurs kulinarny w sali wiejskiej w Grabównie

Data: 29-11-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Konkurs kulinarny w sali wiejskiej w Grabównie Koło Gospodyń Wiejskich w Grabównie zostało laureatem konkursu grantowego ogłoszonego przez LGD "Krajna nad Notecią" i pozyskało prawie 20 tys. zł na nowe wyposażenie kuchni w świetlicy wiejskiej.
Z tej okazji w minioną niedzielę zorganizowały konkurs kulinarny z udziałem pań z Kół Gospodyń Wiejskich. Stoły uginały się od tradycyjnych i regionalnych dań. Panowała wspaniała rodzinna atmosfera, jak w domu. Jury konkursowe miało trudny wybór. Wygrały panie z KGW Bądecz, z gminy Wysoka.
- Nie zazdroszczę, bo wybór wśród tylu specjałów jest wyjątkowo trudny. Dla mnie wszystkie jesteście zwyciężczyniami - mówił Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski zaproszony na poczęstunek.
Samorząd Powiatu Pilskiego reprezentował także: Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski. Z kolei w jury konkursowym zasiadała Emilia Załachowska, radna Powiatu i Członek Zarządu Powiatu.