Kacper Pazdej z trenerami WKS Sokół gościł u Starosty Pilskiego

Data: 23-11-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Kacper Pazdej z trenerami WKS Sokół gościł u Starosty Pilskiego Starosta pilski Eligiusz Komarowski gościł brązowego medalistę Mistrzostw Polski Seniorów w Boksie Kacpra Pazdeja, zawodnika WKS Sokół. Towarzyszyli mu Dariusz Adamski, który sekundował mu w ringu na mistrzostwach w Wałbrzychu oraz Sławomir Nowicki, trener i członek zarządu Klubu. 
- Pogratulowałem im sukcesu. Kacper Pazdej zdobył medal w kat. 54 kg i bardzo dobrze rokuje. Rozmawialiśmy o minionych mistrzostwach, podczas których miałem przyjemność sędziować ciekawe walki. Wspominaliśmy też dawne czasy, zwłaszcza że moim pierwszym klubem bokserskim w latach 1987-1990 był właśnie WKS Sokół – mówi starosta.

Warto przybliżyć także sylwetkę Dariusza Adamskiego, który od 2018 roku jest instruktorem boksu w WKS Sokół i pomaga trenerowi Sławomirowi Nowickiemu. To utytułowany zawodnik. Reprezentował barwy Sokoła w latach 1981-1987, potem przeniósł się do Victorii Jaworzno. Tylko w barwach Sokoła stoczył 88 walk, a w barwach drugiego klubu 79 walk. Dwa razy zajął 5. miejsce na Mistrzostwach Polski, w 1985 r. w Koninie wygrał Turniej o Złoty Pas Polusa w wadze 67 kg. Boksował do 1994 roku.  
 
Zapisz się na newsletter