Czwartki lekkoatletyczne dopiero na wiosnę

Data: 14-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Czwartki lekkoatletyczne dopiero na wiosnę Na Stadionie Powiatowym w Pile odbył się ostatni w tym roku meeting 26. edycji Czwartków Lekkoatletycznych. Ich organizację wspiera Powiat Pilski.

Podczas meetingu odbyło się 166 startów, w tym 76 dziewcząt i 90 chłopców, z roczników 2009, 2010, 2011, 2012 a nawet 2013, z 12 szkół z Piły i innych gmin powiatu pilskiego.

Dzieci startowały w konkurencjach biegowych (dystans 60m, 300m i 600m dziewcząt oraz 1000m chłopców) oraz technicznych (skok w dal, rzut piłką palantową, pchnięcie kulą).

Najliczniejsze reprezentacje przygotowali: ZS w Starej Łubiance, SP w Wyrzysku i SP nr 7 w Pile.  Marcin rocznik 2010 z SP 2 w Pile jako jedyny odważył się na bieg na 1000m i samotnie pokonał ten dystans przy aplauzie kibiców, a Bartosz rocznik 2009 z SP 4 w Pile pchnął kulą 9,74m.

Czwartki lekkoatletyczne odbywają się dzięki wsparciu Powiatu Pilskiego.

- Odbudowywaliśmy ten stadion, między innymi z myślą o najmłodszych, również uczestnikach czwartków lekkoatletycznych, którzy przyjeżdżają na zawody ze wszystkich gmin powiatu pilskiego. Chcemy, żeby czuli się tutaj komfortowo i bezpiecznie, i cieszymy się, że tak właśnie jest – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Dziękujemy Panu Staroście i jego pracownikom za profesjonalne przygotowanie stadionu, zabezpieczenie stanowisk sędziowskich, słodki poczęstunek i napoje dla startujących. Dyrektorom szkół, nauczycielom, rodzicom i dziadkom dziękujemy za zachęcanie dzieci do aktywności sportowej, mimo pandemicznego zastoju. Dzięki temu dzieci mają możliwość uczestniczenia w dającej zdrowie zabawie sportowej na świeżym powietrzu i rozwoju swoich talentów sportowych w rywalizacji z rówieśnikami – powiedział Leszek Zieliński, organizator zawodów z Pilskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

A kolejne meetingi lekkoatletyczne już na wiosnę 2022 roku.