Reprezentacja Polski w siatkówce do lat 21 z brązowym medalem Mistrzostw Świata

Data: 04-10-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Reprezentacja Polski w siatkówce do lat 21 z brązowym medalem Mistrzostw Świata Polacy zostali brązowymi medalistami Mistrzostw Świata w siatkówce do lat 21. Bez wątpienia jest to wielki sukces prowadzonej przez trenera Daniela Plińskiego drużyny. Przypomnijmy, że na przełomie sierpnia i września bieżącego roku, młodzieżowa reprezentacja Polski w siatkówce, przebywała na zgrupowaniu w Pile, gdzie przygotowywała się do tych mistrzostw. Treningi odbywały się w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola.

Młodzieżowcy przyznali wówczas, że w nowej hali grało im się bardzo dobrze, a obiekt idealnie nadaje się do rozgrywania turniejów na najwyższym poziomie.

Co ważne, Daniel Pliński jest też trenerem powołanej niedawno drużyny KPS Stalpro Joker Powiat Pilski, która walczy w II lidze z ambicjami na I ligę. Mecz o mistrzostwo II ligi odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 października o godz. 16.00, w Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola. Nasza drużyna KPS Stalpro Joker Powiat Pilski podejmować będzie WKS Sobieski Arena Żagań. Wstęp wolny,  w trakcie meczu przewidziano niespodzianki dla kibiców.

- Zapraszam serdecznie na to spotkanie, czekają nas wielkie sportowe emocje. Mamy w końcu w Pile, wspaniałą halę, która przez naszych poprzedników pozostawała tylko na etapie obietnic oraz ambitną drużynę pod wodzą szkoleniowca kadry Polski U-21 Daniela Plińskiego, z którą wywalczył ostatnio brązowy medal Mistrzostw Świata. Mamy ponadto zaplecze młodych zawodników z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej. Jest więc potencjał by na nowo budować w Pile, historię siatkówki na najwyższym poziomie – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.