Pokonali własne słabości

Data: 10-05-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pokonali własne słabości

Niezmiennie od niemal trzech dekad, niezmiennie pod dowództwem Aleksandry Błażejewskiej, kiedy wiosna rozkwita na dobre, odbywają się w Pile wyjątkowe zawody. Mowa o Lekkoatletycznych Igrzyskach NIKE, adresowanych do młodzieży z lekką niepełnosprawnością intelektualną. I tym razem nie zabrakło bogini zwycięstwa, płonącego znicza oraz słów życzliwości, jakie kierowali pod adresem uczestników goście honorowi sportowej uroczystości. A i niebiosa były litościwe - padać zaczęło dopiero podczas zakończenia.

W 2013 roku do zawodów zgłoszono 88 zawodników z czterech powiatów. Najliczniejsza była reprezentacja pilan, zwłaszcza tych, którzy na co dzień uczą się w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym przy ul. Śniadeckich. Startowali również zawodnicy z Gębic, Czarnkowa, Wielenia, Jastrowia, Wągrowca, Starej Łubianki, Trzcianki i Wyrzyska. I tak naprawdę każdy z nich był tego dnia zwycięzcą.

Igrzyskom NIKE patronowali starosta pilski Mirosław Mantaj oraz prezydent Piły Piotr Głowski.