Festyn parafialny na Zielonej Dolinie przy wsparciu Powiatu Pilskiego

Data: 22-06-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Festyn parafialny na Zielonej Dolinie przy wsparciu Powiatu Pilskiego W minioną niedzielę mieszkańcy Zielonej Doliny uczestniczyli w XV już Festynie Parafialnym zorganizowanym przez Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego w Pile. Co roku podczas festynu zbierane są środki na dokończenie budowy kościoła.
Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i dorosłych, dla których przygotowano pyszny poczęstunek.
Podczas festynu odbyły się także biegi parafialne, nad którymi Patronat Honorowy objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski, który odwiedził uczestników festynu.
-Takie wydarzenia integrują społeczność osiedla, a biegi są dobrą formą aktywności fizycznej, którą Powiat Pilski zawsze chętnie wspiera - powiedział starosta.

Na festynie obecny był również Krzysztof Pabich, radny Rady Powiatu w Pile, który zaangażował się także w przygotowanie posiłków dla uczestników.
Mieszkańcy wykazali się również wielkim sercem i hojnością wspierając budowę świątyni. Za ofiarność i zaangażowanie dziękują księża proboszcz Mieczysław Dzikowski i wikariusz ks. Aleksander Głombiowski.

Organizację festynu wsparł Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile, a jedną z głównych nagród - telefon o wartości 1600 zł - ufundowało Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe w Pile. Wygrał ją Michał Danielewicz. Gratulujemy.