Strażnica dumą Kruszewa

Data: 02-05-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażnica dumą Kruszewa

Od kilku dni Marian Kurek, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kruszewie może się pochwalić nowo otwartą strażnicą. Przecięcie wstęgi i poświęcenie obiektu nastąpiło w sobotę, 27 kwietnia. Zmodernizowany budynek wywarł na gościach duże wrażenie. Podczas uroczystości nasz powiat reprezentowali starosta pilski Mirosław Mantaj i etatowy członek Zarządu Stefan Piechocki.

Ochotnicza Straż Pożarna w Kruszewie rozpoczęła działalność w 1919 roku. Założycielem i pierwszym komendantem jednostki został Piotr Siejek, z zawodu kowal. Remizę przy ulicy Towarowej wybudowano w czynie społecznym strażaków, przy wsparciu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń, przed czterdziestoma laty. W 1996 roku OSP otrzymała sztandar ufundowany przez mieszkańców wsi oraz lokalnych sponsorów. Sześć lat później jednostka została włączona do krajowego systemu ratowniczo – gaśniczego. Bez wątpienia 27 kwietnia 2013 roku również zapisze się złotymi zgłoskami w historii straży w Kruszewie.