Ruszyły szczepienia na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile

Data: 05-05-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ruszyły szczepienia na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile   5 maja na Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile rozpoczęły się szczepienia mieszkańców w Punkcie Szczepień Powszechnych w formule Drive Thru. Zorganizowano tutaj także punkt szczepień stacjonarnych dla osób, które przybywają pieszo. Pierwszego dnia zaszczepiło się 370 osób, sto procent zarejestrowanych.
Dla zmotoryzowanych urządzono 6  stanowisk, w punkcie stacjonarnym 2 miejsca. Całość jest zadaszona, wyznaczono także dwie oddzielne strefy oczekiwania po szczepieniu – dla osób zmotoryzowanych i pieszych.

Nad ich stanem zdrowia czuwają ratownicy medyczni, którzy są w ciągłym pogotowiu, aby w razie potrzeby nieść pomoc osobom po szczepieniu. W specjalnie urządzonym pomieszczeniu mają niezbędny sprzęt medyczny do ratowania zdrowia i życia.

Wjazd na szczepienia odbywa się od ulicy Podgórnej, wyjazd znajduje się od strony ul. Okrzei, przy parkingu marketu Lidl. Trasy są dobrze oznakowane. Osoby, które przyjeżdżają samochodem, przy bramie wjazdowej od razu kierowane są do strefy oczekiwania. Jeśli nie mają przy sobie kwestionariusza – obowiązkowego wywiadu przed szczepieniem przeciw COVID-19 - otrzymują go do wypełnienia od osób kierujących ruchem.

Po chwili mogą już podjechać na szczepienie na wyznaczone stanowisko. Pierwsze opinie osób zaszczepionych są bardzo pozytywne. Wszyscy podkreślają wygodę i bezpieczeństwo formuły Drive Thru.

5 maja szczepienia rozpoczęły się o godz. 9.00 rano. Osoby zarejestrowane przyjeżdżały z różnych miejscowości nie tylko z Piły, ale również z Trzcianki, Złotowa.
- Wszystko odbywa się bardzo sprawnie i profesjonalnie. Przede wszystkim nie ma kolejek, jest zachowany dystans i jest bezpiecznie. Każda szczepiona osoba jest profesjonalnie obsłużona. Formuła Drive Thru bardzo dobrze się sprawdza, zwłaszcza na tak dużej przestrzeni jaką ma Stadion Powiatowy – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Organizatorem szczepień na stadionie jest Powiat Pilski-Starostwo Powiatowe w Pile, a wykonuje je firma COR Sp. z o.o.
- Liczbę stanowisk, w których wykonujemy szczepienia możemy modyfikować. Dzisiaj, pierwszego dnia utworzyliśmy na przykład 3 stanowiska dla osób, które przyszły pieszo, aby nie musiały długo czekać. Obecnie szczepimy pacjentów szczepionką Moderny. W kolejnych dniach będziemy szczepić także AstraZenecą, Johnson&Johnson i Pfizerem. Dziennie mamy zarejestrowane różne liczby pacjentów, nawet do 500. Wszystkich obsłużymy, jesteśmy dobrze przygotowani – zapewnia Szymon Kozłowski, przedstawiciel firmy.

5 maja w Punkcie Szczepień Powszechnych na Stadionie Powiatowym w Pile zaszczepiono 370 osób.

Punkt jest czynny od poniedziałku do soboty, od godz. 8.00 do 18.00.
Zachęcamy do rejestracji pod numerem 989 lub przez serwis pacjent.gov.pl (do procesu rejestracji nie jest konieczne posiadanie profilu zaufanego) z podaniem lokalizacji Stadion Powiatowy przy Okrzei 4 w Pile.

WAŻNE DLA PACJENTÓW
1. Aby nie czekać w kolejce warto mieć ze sobą wypełniony kwestionariusz – wywiad przed szczepieniem, który jest dostępny do druku na naszej stronie www.powiat.pila.pl do pobrania TUTAJ

2. Należy mieć ze sobą dokument tożsamości, maseczkę, a po szczepieniu należy odczekać około 20 minut w strefie oczekiwania.

3. Prosimy przybywać  na szczepienie o wyznaczonej podczas rejestracji godzinie.

Relacja filmowa z pierwszego dnia szczepień na Stadionie Powiatowym w Pile.