Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych na stadionie przy Okrzei

Data: 30-04-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Inauguracja Czwartków Lekkoatletycznych na stadionie przy Okrzei Na odbudowanym Stadionie Powiatowym przy Okrzei w Pile odbyła się inauguracja wiosennej, jubileuszowej XXV już edycji Pilskich Czwartków Lekkoatletycznych.

Wzięło w niej udział prawie 80 uczniów, reprezentujących 10 szkół z terenu powiatu pilskiego: ZS Stara Łubianka, SP Kosztowo, SP Wyrzysk, SP Bądecz, SP Miasteczko Krajeńskie oraz szkoły z Piły: SP 1, SP 2, SP 3, SP 7, SP STO oraz SP 11.
W mitingu biegowym odbyły się następujące konkurencje: bieg na dystansie 1000 m chłopców, bieg na dystansie 600 m dziewcząt i biegi na dystansie 300 m i 60 m dziewcząt i chłopców. Nowa tartanowa bieżnia sprawdziła się znakomicie.
- Właśnie między innymi dla takich wydarzeń odbudowaliśmy prawie 100-letni stadion, w samym centrum Piły – stolicy powiatu pilskiego. Zależało nam, aby stworzyć nowoczesny obiekt sportowy, dostępny dla wszystkich mieszkańców powiatu pilskiego, dzieci, młodzieży i dorosłych – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wydarzenie było zorganizowane przez Pilskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej, przy wsparciu Powiatu Pilskiego.
___________________________
Przed inauguracją XXV edycji Czwartków Lekkoatletycznych starosta Eligiusz Komarowski wręczył także puchary dla najlepszych szkół powiatu pilskiego za XXIV edycję tego wydarzenia.
Puchary otrzymały następujące szkoły: SP Kosztowo, SP Wyrzysk, ZS Stara Łubianka.
Okolicznościowe dyplomy otrzymali również opiekunowie-nauczyciele: Oliwia Rozpłoch – Grzelak z Kosztowa, Donata Martenka z Wyrzyska i Elżbieta Szczepaniak ze Starej Łubianki.

Gratulujemy.