W Budowlance „Liczą zawodowo”

Data: 15-04-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Budowlance „Liczą zawodowo” 14 kwietnia odbył się finał IV edycji Powiatowego Konkursu Liczymy Zawodowo, zorganizowany przez Zespół Szkół  Budowlanych w Pile.

Wzięły w nim udział 2-osobowe reprezentacje z 8 szkół ponadpodstawowych z powiatu pilskiego. Z uczestnikami, online, spotkał się straosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Finał konkursu odbył się online i miałem przyjemność powitać uczniów i życzyć im powodzenia w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Ten konkurs jest wyjątkowy ponieważ zadania dotyczą umiejętności praktycznego wykorzystania matematyki w różnych dziedzinach życia. Bo matematykę wykorzystujemy wszędzie, chociażby kiedy liczymy ratę kredytu czy kalorie. Dlatego kładziemy duży nacisk na wykorzystanie matematyki nie tylko w teorii, ale także w codziennym życiu – powiedział starosta.

W konkursie wzięły udział drużyny z następujących szkół:

1.  Zespół Szkół Budowlanych w Pile
 2.  Zespół Szkół im. St. Staszica w Pile
 3.  I Liceum Ogólnokształcące w Pile
 4.  Zespół Szkół Ekonomicznych w Pile
 5. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile
 6.  Zespół Szkół w Łobżenicy
 7.  Zespół Szkół Gastronomicznych w Pile
 8.  Zespół Szkół przy Teatralnej w Pile

Uroczyste podsumowanie konkursu i wręczenie nagród planowane jest na dzień 28 kwietnia 2021 r.