Wizualizacje zagospodarowania terenu wokół budynku Starostwa

Data: 02-02-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wizualizacje zagospodarowania terenu wokół budynku Starostwa Tak wygladają wizualizacje zagospodarowania terenu za budynkiem Starostwa Powiatowego, przy alei Niepodległości 33/35 w Pile, przygotowane przez Biuro Obsługi Architektonicznej ARCHI-GRAF z Piły. To oczywiście na razie propozycje.
- Zgodnie z zapowiedzią wraz z termomodernizacją budynków Starostwa zamierzamy teren ten wkomoponować w teren Wyspy i stworzyć tu nową ogólnodostępną strefę rekreacji dla mieszkańców, w której będą mogli spacerować i wypocząć - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
Jak widać na projektach może tu powstać np. deptak spacerowy z małą architekturą wystawienniczą, wiata widokowa z pomostem do cumowania kajaków, a nawet ogólnodostępna kawiarnia. Wygląda to naprawdę imponująco.

Przypomnijmy, że w ramach projektu Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim - Etap II zaplanowano jeszcze wyposażenie istniejącej ścieżki edukacyjnej (między budynkami Starostwa przy wejściu na Wyspę) w nowoczesne gabloty solarne z planszami dotyczącymi m.in. ochrony przyrody, wiatę edukacyjną, ławki i pulpity edukacyjne oraz edukacyjne gry plenerowe. Całość będzie stanowić wyjątkowe miejsce rekreacji dla całych rodzin.