Pilscy bokserzy i kickboxerzy szkolą formę

Data: 01-02-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilscy bokserzy i kickboxerzy szkolą formę Zawodnicy dwóch pilskich klubów Sokół Piła i Sporty Walki Piła w miniony weekend wzięli udział w międzynarodowym turnieju o Puchar Skorpiona zorganizowanym przez klub Skorpion Szczecin.
Bardzo dobrze spisali się zawodnicy pilskiego Sokoła. Po walce adeptów Dominika Drewnowskiego  sędzia ringowy ogłosił remis. W tej kategorii wiekowej walki nie są punktowane. W ringu walczyli również kadeci i wszyscy odnieśli zwycięstwa: Damian Łochowicz wygrał z Jakubem Bożyczko Olimp Szczecin, Franek Szpakowicz pokonał Bartosza Wójcika Skorpion Szczecin, Przemysław Pawlik wygrał z medalistą mistrzostw Polski Kacprem Szpringiel FC Koszalin. Natomiast Jakub Adamczyk nie dał szans ważącemu 130 kg Mateuszowi Filo z Taurus Goleniów.

W turnieju o Puchar Skorpiona brały udział również  podopieczne trenera Arkadiusza Tobery ze Sporty Walki Piła. Tym razem w walce turniejowej wystąpiła tylko Oliwia Stolarczyk, która po emocjonującym pojedynku musiała jednak uznać wyższość reprezentantki Czech.
Niestety, do Szczecina nie dotarła rywalka Martyny Kaszczuk, aktualnej medalistki Mistrzostw Polski. Pilska zawodniczka stoczyła jedynie walkę sparingową z zawodniczkami ze Szczecina. Kolejne udane, ale nie punktowane pojedynki stoczyły najmłodsze zawodniczki pilskiego klubu- Antonia Jechalik, Julia Kowalska i Zuzanna Skonieczna.

Z kolei zawodnicy sekcji kickboxingu pod opieką trenerów Przemysława Drajera i Przemysława Leńca spotkali się w Wałczu z zawodnikami ASW Zielona Góra na międzyklubowych sparingach. Najbardziej utytułowani zawodnicy klubu przebywają obecnie na zgrupowaniach kadr narodowych: Julianna Rutkowska przygotowuje się w Zakopanem z kadrą juniorek, a Dawid Siek i Piotr Woźniak ostatnie dni spędzili w Bydgoszczy z kadrą seniorów w K1!
Powiat Pilski wspiera szkolenie dzieci i młodzieży w obu pilskich klubach. Trzymamy kciuki za kolejne występy i dobrą formę.