Tak co roku obchodziliśmy święto niepodległości

Data: 11-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tak co roku obchodziliśmy święto niepodległości Co roku, 11 listopada, organizowaliśmy dla mieszkańców Bieg Niepodległości oraz Niepodległościowy Koncert Muzyki Polskiej, aby upamiętnić to ważne dla naszego narodu święto.
Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile od lat był miejscem jednoczącym nas wszystkich przy wspólnym śpiewaniu Hymnu Państwowego.
Tutaj też w ostatnich latach, znajdowały się start i meta Biegu Niepodległości, którego biało-czerwona trasa wiodła ulicami Piły. Ważnym punktem obchodów Święta Niepodległości był też Koncert, podczas którego wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni. Wydarzenia te zawsze miały niezwykłą atmosferę, odbywały się w poczuciu jedności i dumy, z tego że jesteśmy Polakami.

Niestety, w tym roku pandemia uniemożliwiła nam wspólne świętowanie, bycie razem w jednym miejscu.
- Do dzisiaj wydarzenia te mam w pamięci. Biegi Niepodległości zawsze gromadziły setki mieszkańców powiatu pilskiego, dzieci, dorosłych, seniorów. W ostatnich latach do biegaczy dołączyli kijkarze. To były niezwykłe spotkania. Podobnie, pamiętam niezwykły koncert Polskiego Chóru  Męskiego, który odbył się w 2018 roku w galerii Biura Wystaw Artystycznych. Frekwencja mieszkańców zakoczyła nawet nas, organizatorów, a atmosfera była wspaniała. Głęboko jednak wierzę, że już w przyszłym roku znów spotkamy się podczas biegu na odbudowanym Stadionie Powiatowym przy Okrzei i na patriotycznym koncercie, aby wspólnie świętować odzyskanie niepodległości – wspomina Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Uczcijmy ten dzień wywieszając biało-czerwoną flagę, wspólnie z rodzinami zaśpiewajmy hymn państwowy.