Mamy zawodowego Mistrza Polski w kickboxingu!

Data: 09-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mamy zawodowego Mistrza Polski w kickboxingu! Dawid Siek z pilskiego Klubu Sport Walki w Pile zdobył złoty pas i tytuł zawodowego Mistrza Polski  w kickboxingu w formule low kick, w kategorii – 71 kg.
Wychowanek pilskiego klubu podczas Gali Sportów Walki DFN21 – DuetFigntNight Puchar Kaszub 2020 wygrał finałową walkę z doświadczonym zawodnikiem Rebelii Kartuzy, Kamilem Mateją, który ma na koncie wiele tytułów mistrzowskich w kraju i medale Pucharu Świata.
- Gratuluję fantastycznego sukcesu. To niezwykle zdolny i pracowity zawodnik i życzę mu kolejnych  zwycięstw i tytułów. Podobnie gratuluję trenerom, którzy przyczynili się do tego sukcesu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Sukces jest tym większy, że 19-letni Dawid Siek, wprawdzie odnosił przez minione dwa lata duże sukcesy w kategorii juniorów, w tym na Mistrzostwa Świata i Europy, ale w gronie seniorów zadebiutował zaledwie miesiąc temu, zdobywając srebrny medal na Mistrzostwach Polski K1.
Od 2017 r. jest zawodnikiem Kadry Narodowej. Trenuje pod okiem Przemysława Drajera i Przemysława Leńca.

Dawid Siek przygodę z kickboxingiem rozpoczął w wieku 15 lat, a treningi w KS Sporty Walki Piła polecili mu koledzy z podwórka. Przyznaje, że początki nie był łatwe:
- Przychodząc na salę od pierwszego treningu miałem w głowie najwyższe laury, może początki nie były kolorowe, ale ciężkie treningi zrobiły robotę. Moim marzeniem jest wyjść poza kraj i dostać się do najlepszej organizacji zawodowej kickboxingu świata GLORY (Glory World Series) – mówi Dawid Siek.
Młody pilanin solidnie przygotowuje się do każdych zawodów, do tego biega i ćwiczy na siłowni.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku Klub Sporty Walki obchodził 5-letni jubileusz. To młody klub, który szybko zyskał ogromną popularność wśród młodzieży, a jego zawodnicy szybko zaczęli odnosić liczne sukcesy w kraju i za granicą. Sławią Piłę - stolicę powiatu pilskiego.
- Z dumą dodam, że zawodnicy Klubu Sporty Walki Piła trenują w pomieszczeniach wyremontowanego przez Powiat Pilski budynku przy Wojska Polskiego 49 b w Pile, a Powiat Pilski od samego początku wspiera szkolenie zawodników. Jak widać warto - podsumowuje starosta Eligiusz Komarowski.