Zawieźliśmy chryzantemy na Cmentarz Wojenny w Leszkowie

Data: 07-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zawieźliśmy chryzantemy na Cmentarz Wojenny w Leszkowie
Pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile zawieźli chryzantemy na Cmentarz Wojenny w Leszkowie, gdzie spoczywają żołnierze I i II wojny światowej. Kwiaty stanęły przy grobach i pomnikach.
- W ten sposób uczyliśmy pamięć poległych oraz jeńców wojennych wielu narodów i wyznań z armii państw Ententy z okresu I wojny światowej, zmarłych w Niemieckim Obozie Jenieckim w Pile, zwłaszcza, że niedawno obchodziliśmy Dzień Wszystkich Świętych - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski .

Chryzantemy przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, która w trudnym okresie pandemii udzieliła pomocy producentom kwiatów i je od nich odkupiła.
Kwiaty Agencja przekazuje instytucjom, organizacjom pożytku publicznego, domom pomocy społecznej. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek. Chryzantemy mogą również uatrakcyjnić przestrzeń miejską. Pracownicy Starostwa posadzili je przed siedzibą Urzędu przy alei Niepodległości.