Finał prac przy budowie hali sportowej przy Pola coraz bliżej

Data: 26-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Finał prac przy budowie hali sportowej przy Pola coraz bliżej W budowanej hali sportowej przy ul. Pola w Pile pojawiły się już przeszklenia na frontowej ścianie  budynku, kładzione są wewnętrzne tynki, posadzki. Na ścianach zewnętrznych - styropian, stanowiący warstwę izolacyjną. Potem ściany będą tynkowane.

Pod koniec września zakończono prace związane z poszyciem dachu oraz wentylacją hali. Trwał montaż instalacji elektrycznej wewnątrz budynku i oświetlenia elewacji.
Budowa hali to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego w bieżącym roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 15 mln zł.
Przypomnę, że Powiat Pilski pozyskał na jej budowę 6 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu, dzięki temu, że obiekt został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Pozostałe ponad 9 mln zł zabezpieczono w budżecie powiatu.

- O tej inwestycji nasi poprzednicy mówili od ponad 20 lat. Dopiero obecnemu Zarządowie Powiatu w Pile, dzieki wsparciu pilskich parlamentarzystów udało się doprowadzić do jej realizacji. To dla mnie osobiście ogromna satysfakcja - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Z nowej hali korzystać będą przede wszystkim uczniowie Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego i I LO w Pile oraz pozostałych szkół. Będzie dostępna także dla mieszkańców powiatu.
Finał prac coraz bliżej, na początku przyszłego roku hala będzie gotowa. Obiekt będzie miał wielofunkcyjne boiska o łącznej powierzchni 50mx30 m, ponad 200 miejsc na widowni, zaplecze socjalne, szatnie, toalety, miejsca parkingowe. Rozgrywane będą tu mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka.