Zmarł Tadeusz Dąbrowski, były wójt Miasteczka Krajeńskiego

Data: 12-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmarł Tadeusz Dąbrowski, były wójt Miasteczka Krajeńskiego Tadeusz Dąbrowski, wójt gminy Miasteczko Krajeńskie w latach 1992 – 2006, 2010 – 2014 zmarł w sobotę, 10 października.

Śp. Tadeusz Dąbrowski znacząco przyczynił się do rozwoju gospodarczego gminy i wzrostu komfortu życia mieszkanców. Za jego rządów przyspieszyła gazyfikacj i telefonizacja wsi.

Miał również duże zasługi w ożywieniu życia kulturalnego w gminie.
Na oficjalnej stronie internetowej Gminy Miasteczko Krajeńskie można przeczytać: "Otwartość pana wójta na pomysły swoich pracowników zaowocowała wydaniem 50 numerów biuletynu kulturalno-informacyjnego „Wokół Miasteczka”, reaktywowaniem chóru „Lutnia”, czy stworzeniem cyklicznej imprezy „Biesiada Krajeńska".

Śp. Tadeusz Dąbrowski za swoją działalność został wyróżniony odznaką honorową „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego”, a radni Gminy nadali mu tytuł „Zasłużony dla Gminy Miasteczko Krajeńskie”.

Ubolewanie i żal z powodu śmierci Tadeusza Dąrowskiego wyrażają Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski wraz z Zarządem Powiatu w Pile oraz Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile wraz z radnymi.

"Z ogromnym żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Dąbrowskiego, byłego wójta gminy Miasteczko Krajeńskie, który z ogromną pasją i zaangażowaniem przez wiele lat pracował dla dobra jej mieszkańców.
Dał się poznać jako człowiek życzliwy i przyjazny.
Głębokie wyrazy współczucia dla pogrążonej w żałobie rodziny śp. Tadeusza Dąbrowskiego".