Certyfikaty dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych za staże w Bolonii

Data: 25-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Certyfikaty dla uczniów Zespołu Szkół Technicznych za staże w Bolonii 16 uczniów z Zespołu Szkół Technicznych w Pile, którzy odbyli zagraniczne staże w przedsiębiorstwach we włoskiej Bolonii otrzymało certyfikaty „Europass – Mobilność”, potwierdzające ich udział w europejskiej edukacji i zdobyciu cennych umiejętności.
Otrzymało je 10 uczniów technikum informatycznego i 6 uczniów technikum pojazdów samochodowych.
Dokumenty wręczył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
-  Gratuluję Wam zdobycia cennych umiejętności nie tylko zawodowych, ale także językowych. Każdy taki wyjazd to ważne doświadczenie, które na pewno dobrze wykorzystacie w przyszłości – powiedział wicestarosta.

Uczniowie wyjechali na zagraniczne staże w lutym tego roku z programu Unii Europejskiej Erasmus+ w ramach projektu "Poszerzanie horyzontów - rozwój zawodowy oraz osobisty w Unii Europejskiej".
Spędzili w Bolonii trzy tygodnie. Staże odbywali w nowoczesnych przedsiębiorstwach.
- Jedni uczniowie zgodnie z profilem swojej edukacji w firmach informatycznych, drudzy samochodowych. Spędzali w nich codziennie wiele godzin na praktykach – mówi Daria Szostak, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Pile.

Projekt Erasmus + realizowany jest w szkole od 03.11.2019 r. do 02.05.2021 r. Jego całkowita wartość to około 301 tys. zł.
Celem projektu jest m.in. podniesienie umiejętności językowych uczniów, zwłaszcza w zakresie słownictwa specjalistycznego, poznanie nowych technologii, zwiększenie umiejętności  zawodowych uczniów i ich atrakcyjności na rynku pracy oraz  wzmocnienie kompetencji zawodowych nauczycieli.