Pogoda sprzyja drogowcom, prace postępują zgodnie z planem

Data: 15-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pogoda sprzyja drogowcom, prace postępują zgodnie z planem Pogoda sprzyja drogowcom, tym samym bieżącym inwestycjom.
Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Pile trwają prace związane z budową nowego chodnika przy drodze powiatowej nr 1192P (Wyrzysk – Glesno). Jest to trzeci etap budowy chodnika, który docelowo będzie miał długość 1150 metrów i połączy Wyrzysk Skarbowy z Gleszczonkiem.
Zadanie to jest realizowane przy 50-prcentowym udziale finansowym gminy Wyrzysk. Do końca września chodnik ma być gotowy.

***
W ramach bieżących remontów wymieniona została nawierzchnia na skrzyżowaniu drogi powiatowej nr 1160P w samym środku miejscowości Morzewo. Stara była już mocno zdegradowana, a w momencie opadów deszczu tworzyły się spore zastoiska wody.
Dla poprawy bezpieczeństwa opracowana została nowa organizacja ruchu, a całe skrzyżowanie jest już dobrze oznakowane i czytelne dla kierowców. Bepieczniej mogą czuć się również piesi.