Szczęśliwa trzynastka

Data: 21-03-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szczęśliwa trzynastka

Wiele emocji przysporzył finałowy etap V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie. Ostateczna rozgrywka z udziałem drużyn z Łobżenicy, „Ogólniaka” na Pola i Liceum Salezjańskiego była bardzo zacięta, a o zwycięstwie tych drugich zadecydowały szczegóły. Zanim wyłoniono trzech najlepszych, nadzieję na sukces miała każda z trzynastu zgłoszonych ekip.

Drużyna z I LO w Pile zwyciężyła po raz trzeci w historii imprezy. W jej przypadku szczęście (oczywiście, poparte bardzo dużą wiedzą) szło parami, ponieważ opiekun zespołu, Krzysztof Stadnik wygrał konkurs dla publiczności. Jego bohaterką była obecna w Sali Sesyjnej Starostwa siatkarka, Irena Starzyńska (dawniej Beżenar), trzykrotna złota medalistka mistrzostw Polski z zespołem Nafty-Gaz Piła. Wcześniej pani Irena interesująco opowiadała o swojej karierze. Drugim gościem specjalnym był utytułowany trener judo, Józef Jopek.

W tym roku przygotowany przez Gabinet Starosty konkurs przeprowadzono na wzór teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Dzięki temu emocje kumulowały się z minuty na minutę. Wierzymy, że za rok będzie równie interesująco.

Wyniki V Powiatowego Konkursu Wiedzy o Sporcie dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod patronatem Starosty Pilskiego

1. I Liceum Ogólnokształcące w Pile (Marcin Piątek, Michał Łasecki)
  2. Liceum Ogólnokształcące Towarzystwa Salezjańskiego w Pile (Bartłomiej Semrau, Emil Kawałko)
  3. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Łobżenicy (Marcin Doliwka, Krzysztof Jagodziński)