Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

Data: 12-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy Od 2000 roku w każdą drugą sobotę września obchodzony jest Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Przypada on dzisiaj, 12 września.
Umiejętność ratowania ludzkiego życia jest niezwykle ważna. Każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy będzie ona komuś potrzebna. Podobnie, nie wiemy, kiedy ktokolwiek z nas będzie potrzebował pomocy.
Warto korzystać ze szkoleń, podczas których możemy nauczyć się podstawowych zasad ratowania ludzkiego życia.
W Starostwie Powiatowym w Pile szkolenia z pierwszej pomocy wśród pracowników w 2018 r.  przeprowadzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pile. Było to dla pracowników ważne szkolenie.

Przypominamy również, że w głównym budynku Starostwa Powiatowego w Pile przy al. Niepodległości 33/35, przy samym wejściu, gdzie znajduje się Biuro Obsługi Mieszkańców, dostępny jest automatyczny defibrylator AED. Jego użycie jest bardzo proste, nie wymaga dodatkowego przeszkolenia.
Defibrylator jest dostępny dla mieszkańców. W razie takiej potrzeby każdy może z niego skorzystać.